Jaka składarko sklejarka do pudeł z tektury falistej będzie właściwa dla Twojego biznesu?

Maszyny do opakowań z tektury falistej z DoradzamwTekturze to doradztwo w Twoją firmę produkującą opakowania w tekturze falistej.

Park maszynowy składa się z różnego rodzaju maszyn. W zależności od Twojego etapu rozwoju, ssania Twoich Klientów, dostosowujesz go, implementując kolejne procesy. Czy jest to składarko sklejarka do pudeł z tektury falistej? Czy masz potrzebę druku logotypu na biało szarym arkuszu fali? Musimy odpowiedzieć sobie na ważne pytania dotyczące optymalizacji działań.


Nie ma reguł, które podpowiedzą Ci, co jest najlepsze dla Ciebie. Bez analizy się nie obędzie. A im będzie lepiej ona przeprowadzona, tym powodzenie i szybsze ROI, pojawi się na horyzoncie. Takie zmienne jak: wielkość Twojej produkcji, jej powtarzalność, obłożenie, czas reakcji, elastyczność Pracowników oraz wiele innych wskaźników jest potrzebna do określenia, aby skutecznie nakierować działania na właściwe tory.

Gdy nadchodzi ten moment decyzji, że wchodzimy w pierwszą lub już kolejną sklejarkę, czy składarko sklejarkę, a może w maszynę do nanoszenia tasiemek na pudła wysyłkowe, e-commerce wierzę, że Twoja głowa ma co analizować.


Zakup składarko sklejarki może spowodować mętlik w głowie.

w każdym biznesie. Mamy wiele firm, które ścigają się w tym obszarze. Niby wszystko to samo, ale musisz coś wybrać. Tylko jak to zrobić dobrze? Ano trzeba zadać sobie wiele właściwych pytań, które określą nam specyfikację. Wiesz co? Mamy tendencję do brania na „przyda się”. Takie określenie warunków może i jest dobre przy funkcjach telefonu, samochodu prywatnego. Przy wyborze maszyn rozpatrujemy te parametry, które są dla nas extra istotne. Im więcej „bajerów”, tym
z czasem wychodzi nam to bokiem. Piszę tu o rzeczach, które biorą udział w procesie wytwarzania pudeł z tektury falistej,
a nie przesuwanym wózku z modułami insertownika, który gdzieś w odległej galaktyce wejdzie nam przy obrabianiu tematu dla tajnej firmy z Marsa.

Co kupić składarko sklejarka czy sklejarka do tektury falistej? Po pierwsze różnica między składarko sklejarką a sklejarką. Jedno składa i skleja, a drugie ktoś musi złożyć ręcznie, aby się skleiło.

Sklejarka jest to

maszyny do klejenia jednopunktowego, czyli np. pudło FEFCO 201 posiada na końcu patkę (język) klejową, na który maszyna nanosi klej i wypluwa na koniec maszyny w celu odebrania przez kolejną osobę z obsługi.

Jak nanosi się klej? Może to być wykonywane poprzez koło klejowe, system dysz, jest jeszcze plazma (która pozwala nam w oczyszczeniu i wzmocnieniu miejsca klejonego). Klejenie poprzez koło jest to najtańsza opcja, patrząc od strony inwestycji, ale cała reszta już wygląda dużo mniej atrakcyjniej. Dużo kleju, regulacji, mycia itd.

Klejenie przy użyciu dyszy daje nam dużo większą swobodę, oszczędności kleju, czasu przezbrojenia. Dla Operatora, który zna się coś na pracy, będzie bardzo doceniana.

Jaki klej na sklejarki?

Najczęściej jest to nadal CR, ale chcemy przyśpieszać, minimalizować reklamację. Sięgamy obecnie po kleje, które dostosowujemy do naszych potrzeb. Czasem mamy 3-7 rodzajów klejów w zależności od pracy i naszej filozofii „zero waste”.
Ta grupa to kleje do klejenia na mokro, a druga grupa to kleje na gorąco.
Klejenie na gorąco jest droższe, ale w wielu przypadkach niezbędne. Są też przypadki niewiedzy i niekorzystania z możliwości, jakie daje nam rozwój technologiczny.
Przy sklejarce musimy ustalić szerokość roboczą, jaka nas interesuje. Szybkość, sposób podawania wysztancowanych użytków tektury falistej pod koło i możliwości odbioru.

Maszyna używana do opakowań z tektury falistej

Składarko sklejarka jest to

maszyna, której zadaniem jest odbiór wysztancowanych użytków tektury falistej lub tektury litej. Kładziemy arkusze płasko, bigami (wgniotkami umożliwiającymi złożenie tektury w odpowiednim miejscu) w górę (casemaker pomijamy w tym miejscu) i na końcu otrzymujemy sklejone pudełko, a czasem nawet zawiązane w określone przez Klienta pakiety. A co składarko sklejarka zrobi nam pomiędzy tymi operacjami? Posiadając podajnik, wyposażony w podsys ciśnieniowym poradzi sobie z oddzieleniem arkuszy między sobą i równym podaniem na zespoły pośrednie. Tu następuje dodatkowe prostowanie, gdyby przydarzyła nam się niesforna tektura. Tak dumnie wyprostowany arkusz może udać się na prefolding (wstępne zagięcie na bidze), które pomoże nam
w zmniejszeniu odbijania bigi po zaklejeniu, stabilizacji pracy, a co za tym idzie, produkcji z wyższymi prędkościami i mniejszą ilością zatrzymań po zakleszczeniu tektury przy składaniu właściwym. Następnie do gry wpadają haki, które zaginają nam w razie potrzeby klapony górne, np. przy tackach. Później formowanie dolnych zagięć. Mamy więc uformowane opakowanie, na które musimy nałożyć klej w odpowiednich miejscach. Podobnie jak w sklejarce czy to do tektury falistej, czy tektury litej, sposoby klejenia są takie same z jedną bardzo istotną różnicą.

Składarko sklejarka do opakowań 1, 2, 3, 4, 6 punktowych.

sklejarka wielopunktowa do opakowań z tektury falistej od DoradzamwTekturze

Prócz funkcji składania na składarko sklejarce mamy wiele możliwości. Tu granicą może być Projektant, Konstruktor. Jak oni to wyrysują to i maszyna do tektur da sobie z tym radę. O ile masz jeszcze Operatora z otwartą głową. Prócz najczęściej spotykanych pudeł jednopunktowych, spotykamy w drugiej kolejności trzypunktowe pudełka w tekturach falistych oraz tekturach litych. Biznesy posiadające w swojej ofercie tacki, również docenią to rozwiązanie. W momencie przejścia z ilości, gdzie ręcznie już się nie wyrabiasz, naturalne jest wejście
w dobrze dobraną pod Ciebie składarko sklejarkę wielopunktową.
Składarko sklejarka z wiązarką w linii.

Po wyjściu Twoich pudeł z prasy możemy, przy jeszcze niepełnej produkcji rozpocząć od ręcznego układania paczek na palety, czy pudła zbiorcze. Może lepiej przejść przez ten trudny etap i zająć się czymś, gdzie można dodatkowo zarobić, wykazać oszczędności?

To, co się dzieje na końcówce składarko sklejarki, ale i sklejarki, zależy od organizacji pracy, ale głównie od Ludzi, którzy wykonują to zadanie. Możesz mieć pięknie, czysto, ale kalkuluj, że zapewne maszyna idzie na zwolnionych obrotach. To jest duża strata. Druga opcja to burdel, pudła latają, tu nie jak sprawdzać jakości tego, co pakowane, ale Operator ma spokój, Ty liczysz się z reklamacjami. Trzecia opcja to inwestycja w sprawną końcówkę, gdzie oszczędności
z maksymalizacji wydajności maszyny, wykorzystania czasu Operatora oraz osoby na końcu składarko sklejarki będą bardzo zauważalne.

Która maszyna: sklejarka, czy składarko sklejarka w mojej firmie?

W którą stronę pójdzie nasza decyzja, jest ważne, a nawet bardzo ważne. Chciałoby się posiadać składarko sklejarkę zwłaszcza w czasie, gdy koszt pracownika idzie w górę. Głównym „ale” jest zimny prysznic, który przybiera nazwę „kasa”. Różnica w cenie jest bardzo znacząca. Ma to odzwierciedlenie w koszcie operacyjnym, wpływającym znacząco na koszt sklejenia sztuki pudełka, czy opakowania z tektury falistej, ale i tektury litej. Dla przykładu. Na sklejarce możemy skleić ok. 200-350 pudełek na godzinę, a na składarko sklejarce ilości 7000-12000 nie są niczym dziwnym. Tylko jeszcze trzeba mieć takie ilości do robienia. Musimy zmierzyć się ze specyfiką Twoich zleceń, gdzie głównie znajdujesz Klientów, do jakich przedsiębiorstw kierujesz swoją ofertę.
Odpowiedzenie sobie na jak największą ilość pytań pomorze Ci w określeniu Twojej potrzeby. Nie dotyczy to tylko składarko sklejarek, ale i innych maszyn, a może nawet funkcjonowania Twojej organizacji.

Scroll to Top
%d bloggers like this: