Co trzeba do otwarcia biznesu w tekturze falistej?

doradztwo biznesu w tekturze falistej. Doradzamwtekturze.pl maszyny i biznes dla Twojej firmy.

Zrobiłem dla Ciebie listę rzeczy, które muszą być przemyślane przed przystąpieniem do biznesu.
Będąc na etapie myśli, pomysłu na otwarcie biznesu w produkcji, czy przetwórstwie tektury falistej pojawiają się liczne pytania od Was.
Droga w samotności, poszukiwania idzie topornie. Wiedza niby jest do zdobycia, ale czegoś brak. To powiązania jej z praktyką, to za ogólna, a tu czegoś nie widać, tego nie pokazali. Dużo niewiadomych. Średnio, co szósty telefon mam od osoby zupełnie zielonych w naszym wątku.
Zdecydowana jednak większość Klientów przychodzi do mnie już po lekturze, przeleceniu różnych filmów na YouTube, z zasłyszaną wiedzą, a też z doświadczeniem w firmach przetwórczych tekturę falistą.

Jak zapytasz, czy lepiej przyjść z wiedzą, czy bez niej?

Lepiej widzieć, ale to nie stanowi bariery.
Postaram się, aby powoływanie się na statystyki nie było częste – nie przemawia do mnie w dziedzinie zachowania Ludzi. Więc statystycznie, osoby przychodzące do mnie bez wiedzy w 86% błyskawicznie odpadają z tematu wejścia w rynek. Tłumacząc to rzeczami, których się dowiedzieli ode mnie i słyszę „myślałem, że to po prostu zwykłe pudełko”. Wielkie rozczarowanie, że to nie sprowadza się do „składania długopisów” za super, fajną kasę.
Sprawę wejścia do biznesu, rozpoczęcia działalności w przetwórstwie tektury falistej biorę bardzo serio. Spotykając Klienta, dla którego nie jest po drodze z tym tematem, wylewam na niego kubeł zimnej wody. Stojąc przed dylematem moralnym i mając w głowie nadchodzącą tragedię finansową jego przedsięwzięcia, zatrzymuję ten proces. Rynek jest pełny osób, które pomagają w upadku, także desperat znajdzie rozwiązanie. Może kiedyś taki przyjdzie do mnie i mi powie, co myśli 😊.
Cenisz swój czas i dobrze chcesz go spożytkować, zapraszam do współpracy.
Chcę skupiać czas na osobach, które chcą iść do przodu, a nie lamentują.

Co potrzeba do otwarcia przedsiębiorstwa produkującego pudła z tektury falistej?

1) Otwartości umysłu.
Chcę tu powiedzieć o otwartości na nową wiedzę, sposoby działania, naukę, ale w tym miejscu wkładam dodatkowo kompetencję i inteligencję życiową.
2) Cash.
Trzeba brutalnie określić budżet, z jakim chcemy rozpocząć.
3) Oznaczenia Twojego miejsce na rynku.
a) Gdzie chcesz działać, jaka odległość od Twojej siedziby, domu?
b) Dla kogo chcesz to robić?
c) Jaki model biznesowy wybierasz?
4) Określenia potrzeb materialnych.
Inwestycje w park maszynowy, urządzania, zaplecze.
5) Czasu.
Okres życia, w którym musisz postawić firmę na pierwszym lub równoważnym z pierwszym miejscu.

6) Zespołu.
Samodzielnie nic nie zrobisz. Będziesz potrzebować może Współpracownika, pracowników.
Ktoś musi znać się na tym, co się będzie działo w firmie. Minimum to jest wiedza o prowadzeniu firmy. Super jak będziesz mieć choć jednego Operatora z doświadczeniem przy maszynie.
Życie – Technologia – Biznes
7) Miejsca do prowadzeniu firmy.
Określenia miejsca potrzebnego pod organizację funkcjonowania magazynów, produkcji, transportu, warunków otoczenia.
8) Konkurencja.
Dobrze sprawdzić co u sąsiada. Czy to źle, że jest?
9) Surowca.
Twoim surowcem będzie tektura falista. Trzeba rozpocząć rozmowy z potencjalnymi dostawcami. Tu dochodzą nam jeszcze inne dodatki potrzebne do realizacji naszych przyszłych zleceń.
10) Decyzji biznesowych i prawnych.
Jaka forma działalności będzie najlepsza, obowiązki rejestracyjne, VAT itp.
11) KLIENT.
Możesz posiadać extra, wypasione maszyny, samochody, wyszkolonych Operatorów, pełno miejsca, kasę, ale jak nie będziesz mieć podejścia pro Klient to, będzie doceniał Twój trud? Klientów jest dużo. Twoim zadaniem jest dotarcie do nich i pokazując, kim jesteś, z jakimi ich problemami poradzisz sobie.

To, że masz wokół siebie firmy, które produkują pudełka, nie wyklucza Cię z rynku.

Aktywne poszukiwanie Klienta jest po wielokroć dobre. Jesteś na bieżąco z tym, czego ludzie potrzebują. Twoja wiedza tematy technologiczne jest poszerzana i odświeżana. Masz moc podpowiedzi rozwiązania, z którymi już się spotkałeś, a dla Twojego Klienta jest to temat zmora, który spędza mu sen z oczu. Możesz doprecyzować pytania, możesz trzeźwo popatrzyć na możliwości realizacji pudeł u Ciebie. No i kto — Reprezentuje firmę tak dobrze jak nie Właściciel. Może nie zawsze tak jest, ale dobrze byłoby, aby tak było 😉. Pozyskiwanie Klienta będziemy jeszcze nie raz omawiać i przytaczać w innych tematach.

Chcąc podsumować,
odwołam się do: Do 
it or don’t to do it.

Ssanie na dobrych dostawców jest ogromne, a mając głowę na karku, można w szybkim czasie odbić piętno na rynku lokalnym. Pozyskiwanie Klienta wymaga często wyjścia poza strefę komfortu.
Trzeba iść w nieznane miejsce i mówić, jacy jesteśmy fantastyczni. Trochę nie po drodze nam z tym. Jeszcze mało słońca nad Polskimi ziemiami mamy. Najlepiej, żeby Klient sam przyszedł. Pewnie jacyś sami przyjdą. Będziesz mieć firmę produkującą pudełka z tektury falistej. Na to jest zapotrzebowanie.

jaka jest cena tektury falistej na rynku opakowań?

Wejść w biznes przetwórców tektury falistej.

Jeżeli jesteś ze mną w tym momencie. To jesteś na bardzo dobrej drodze do otwarcia dobrze działającej firmy produkującej pudełka i opakowania z tektury falistej.

To nie jest tak, że na wszystko musisz znać odpowiedź tu i teraz. Ważnym z perspektywy prowadzania Twojego biznesu jest zdawanie sobie sprawy z rzeczy, które musimy ustalić w procesie rozpoczynania Twojego dziedzictwa w tekturze falistej.
Domyślasz się, że są to ogólniki. Na ich podstawie będziemy zagłębiać się w tematykę i doprecyzowywać wiele wątków.

Myślisz poważnie nad biznesem w tekturze falistej?

Daj sobie pomóc. Pomogę Ci w stworzeniu Twojej firmy, wdrożyć nową technologię w przetwórstwie tektury falistej.

Decyzyjności należy do Ciebie. 

Scroll to Top