Jak wykonywać pudełka tekturowe?

Druk fleksograficzny wykonywany na maszynach rotacyjnych jest jednym z rodzajów wykonywania nanoszenia farby. Wśród producentów opakowań tekturowych cieszy się uznaniem ze względu na parametr jakościowo cenowy. Odbiorcy finalni, natomiast doceniają wystarczającą jakość sprawdzając koszt wykonania. To oznacza, że ta metoda drukarska posiada parametry pozwalające na uzyskanie efektu, który łączy obie strony wspólnego interesu.

Nim do tego jednak dojdzie… Jako producent pudełek tekturowych z nadrukiem fleksograficznym potrzebujesz wiedzy i kompetencji.

Czy jednak to wystarczy do odnoszenia sukcesów?

Druk fleksograficzny na pudełku tekturowych

Jako producent, chciałoby się wykonywać proste, powtarzalne, w wielkich ilościach pudełka tekturowe. Konkurencja, trendy, międzynarodowi producenci, prawo jednak stara się nam, małym i średnim firmom urozmaicać każdy dzień. Im mniejsza firma tym na początku jest ciekawiej.

Wchodząc na kolejne etapy wiedzy, uczymy się więcej. W małym zespole wspólnie rozwijamy się wspólnie i zaczynamy rozmawiać tym samym językiem. To ułatwia start. W czasem firma się rozrasta i dochodzą kolejne osoby, które są już inaczej nauczone, a nam z czasem maleje motywacja do nieustannej nauki wszystkich elementów, które sobie wypracowaliśmy.

Zaczynamy wyznaczać procedury, aby zwolnić się z ciągłego nauczania nowoprzybyłych. Skoro już aspirujemy lub już zaliczamy się do średnich firm to trudno znaleźć na szczegółowe wdrażanie świeżaków. Jednak pierwszy etap jest najważniejszy i najwięcej możemy zyskać, lub stracić. 

wejście pudełek tekturowych na maszynę

Pudełka tekturowe na start

Tworząc firmę trzeba to zrobić tak na serio. Wlać do dzbanka swoje doświadczenie, zaangażować myśli, otworzyć umysł na nowe rzeczy i okrasić swoimi kompetencjami. Ta mieszanka determinuje naszą inność na rynku. Nasze filtry, które zakładaliśmy przez całe życie usprawiedliwiają nasze decyzję i postępowanie.

 Chciałoby się od tak mieć super działającą firmę, z przynoszącą fajny dochód bazą Klientów. Trzeba na to zapracować. Nawet, gdy kupujesz już działającą firmę. Co uważam za odrębny element do dyskusji.

Technologie produkcji pudełek tekturowych

Rozpoczynając od zera biznes trzeba robić rozważyć nasze możliwości i nie rzucać się na szerokie wody. Produkcja pudełek tekturowych może to nie jest lot na księżyc, jednak jest wiele elementów, które należy ułożyć. Konstrukcja naszej organizacji może w szybkim czasie bardzo urosnąć.

Dbając o poprawne ułożenie jej funkcjonowania możemy zminimalizować efekt zaskoczenia. Sytuacje trudne będą nas spotykać. Tym bardziej dobra podstawa jest ważna. O ile w firmie z 2-8 osobami pozwala się sobie na luźne traktowanie podejścia do takich samych sytuacja i jest to często spotykane.

ednak, gdy chcesz zadbać o rozwój, trzeba myśleć do przodu. Tam będzie czekała Cię szybka akcja, błyskawiczne podejmowanie decyzji, elastyczność w zmieniających się warunkach. 

Rozwój produkcji pudełek tekturowych

Opanowując podstawy, mamy apetyt na więcej. Możliwości technologiczne zaczynają być w zasięgu.
Pojawia się chęć, a często prośba Klientów, aby wykonać jeszcze coś więcej.
Szare pudełka tekturowe już nie wystarczają. Przynajmniej możemy tak sądzić. Czy jednak nie wystarczyłaby mała foremka z jedną, czy dwoma maszynami?

Znam osoby, które zarzekały się, że nie chcą nic dużego, a tu nagle bum. Każdy z nas musi samodzielnie podjąć decyzję, co dla nas jest najlespsze, jak dobrze się w tym czujemy, ile możemy zainwestować, zaryzykować. To co dla jednego już jest maksymalną wartością, dla drugiego może być ciekawą zabawą.

stacja czyszcząca w sztancy płaskiej do tekturowych opakowań fasonowych

Konkurencja w produkcji pudełek tekturowych

Branża jest rozwojowa, przy stopniowym eliminowaniu plastiku i przejściu na tekturę, możliwości są bardzo obiecujące. Każdy z nas, obecnych w tej branży chce mieć dobre zlecenia.
Z przyczyn inwestycyjnych, braku odpowiednich zasobów, a czasem z niechęci stoimy w miejscu, lub tracimy swój rynek.
Jest wiele sposobów na rozwój, ale bez zaangażowania słabo to widzę. Zauważam niestety, że często osoby wchodzące na rynek uważają, że samo się zrobi. Nie jest tak dobrze i trzeba zadbać o swoje miejsce na pudle.
Twój pomysł na zaistnieje w swoich otoczeniu determinuje sukces.

W życiu tak już jest, że praca popłaca, ale minimum pierwiastka szczęścia trzeba dorzucić. Każdy z Twoich konkurentów, zapewne chce być nr 1 i obsługiwać tych bezproblemowych, marżowych Klientów. Wiesz co? Ten problemowy przy dobrej obsłudze może stać się najlepszym Twoim Klientem.

Nad marżowością też trzeba pracować. Co z tego, że konkurent ma maszynę, wykonującą 300 szt. pudełek tekturowych na minutę? Może mieć problem, aby ją rozbujać do tej prędkości, lub nie zadbał o logistykę wewnętrzna, lub wiele innych aspektów.

To nie jest tak wedłud mnie, że duży może więcej.

Duży gracz działa zazwyczaj powoli, mozolnie. Rozproszenie odpowiedzialności wpływa na szybkość podejmowania decyzji,
a to może doprowadzić Klienta do frustracji i doceniania bliskiego podejścia do jego wymagań.

Pudełka tekturowe technologia wykonania

Urządzenia do produkcji pudełek tekturowych możemy podzielić pierwsze na: wykrojnikowe i bez wykrojnikowe. Zarówno jedne jak i drugie dają inne możliwości, więc dobrze jest się zapoznać z nimi i zobaczyć takie maszyny w czasie wykonywania produkcji. Nasi Klienci też mogą mieć inne potrzeby.

Dobrze mieć w głowie poukładany plan i spokojnie go realizować. Zapewne na początku nie damy sobie rady z realizacją pudełek tekturowych od każdego Klienta i będziemy tracić czas, zachodząc w głowę, jak to zrobić.

Trening czyni mistrza i tego należy się trzymać. Ćwiczmy i uczmy się, jednak musimy mieć czas, aby wykonywać obowiązki i zlecenia na czas. 

Wycięcie pudełek tekturowych

inliner flekso rotacja sloter sklejarka druk 4 kolory półautomatyczny podajnik doradzam w tekturze
Po wycięciu będzie nam ciężko nadrukować, jednak jest to możliwe w odpowiednich warunkach. Wszystko to kwestia kasy. Gdy poczujesz, że masz nieodpartą motywację wynikającą z pobudek wewnętrznych,
lub Klienta wejść w druk, wejdziemy w kolejny etap.

Wycięcie połączenie poprzez klei, czy zszywki to jedno, natomiast wykonanie nadruku to drugie.

Druk na pudełku tekturowym

Możemy posiadać dowolne technologie drukarskie. Posiadanie wszystkich kosztuje sporo i tylko niektóre firmy mogą pochwalić się posiadaniem ich w ofercie. Wiele jest możliwości prowadzenia biznesu w produkcji pudełek tekturowych.
Nikt nie powie, która jest słuszna, najlepsza.

Jest za wiele zmiennych, które wpływają na sukces.

Wykonując klona świetnie prosperującej firmy na Śląsku, możemy polec otwierając ją na pomorzu i odwrotnie.

Analiza własnego rynku, swoich możliwości, determinacji do działania, konkurencji może pozwolić odnaleźć przewagę wśród producentów pudełek tekturowych na swoim obszarze działania.

Sprawdź maszyny do produkcji pudełek tekturowych

Szukasz maszyny, odezwij się do mnie. Pooglądamy interesujące Cię maszyny w produkcji.

Zapraszam do kontaktu.

Prowadzenie produkcji w niepewnych czasie

Prowadzenie produkcji opakowań w niepewnych czasach Prowadząc biznes napotykamy na okresy lepsze, ciekawe, wzrostowe i gorsze, nudne, spadkowe. Spotykam się ze skrajnymi opiniami i doświadczeniami.

Read More »
DoradzamwTekturze pudełko karton opakowanie w Twojej firmie niech rośnie już dzisiaj

Tekturowy cień na plastikowym świecie

Tekturowy cień na plastikowym Świecie Zapewne ktoś z naszego towarzystwa “DoradzamwTekturze” pamięta czasy, gdy mówiło się “my plastic is fantastic”. Dla niewtajemniczonych – mówiło się

Read More »
Scroll to Top