Jaki system do zarządzania produkcją
w przetwórstwie opakowań i pudełek tekturowych?

Przychodzi taki dzień, gdy zauważasz, nie możesz już pozwolić sobie na działanie bez dobrej i szybkiej informacji z systemu do zarządzania produkcją w przetwórstwie opakowań i pudełek tekturowych. Nie jest to łatwy temat. Dam wiarę, że będziesz odciągał ten temat oraz wielokrotnie go rozpoczynał, aby z głębokim wydechem powietrza, odstawić temat na koniec listy Twoich zadań. Pamiętam moje pierwsze podejście do tematu. To był prawdziwy koszmar. 

system do zarządzania produkcją opakowań dobrze skonfigurowany pod potrzeby zakładu produkującego opakowania tekturowe System produkcyjnego trzeba, gdy zadań jest za dużo. Opakowania pudełka

Od czego zacząć szukając systemu do zarządzania produkcją w produkcji opakowań tekturowych?

Wybór maszyny do produkcji opakowań tekturowych nie jest prostą sprawą. Różnorodność, rodzaje, specyfikacja robią wrażenie. Nie inaczej jest z systemem. 

Wybierając system do zarządzania produkcją w przedsiębiorstwie przetwórczym tekturę falistą, stajemy nad podstawowym dylematem. Po co Ci ten system? Może wydawać się pytanie oczywistym, jednak spróbuj odpowiedzieć sobie na nie teraz. Nie jest prosto. Początek może i pójdzie, ale im głębiej w las, tym krzaki coraz wyższe.

To, że odpowiemy sobie na pytanie: co chcemy uzyskać od takiego systemu zarządzania produkcją, to jeszcze nie jest początek. Musimy się zastanowić i ustalić, co będziemy w przyszłości chcieli od niego. Jest to niezmiernie istotny element, gdyż na tym etapie wyeliminujemy wiele systemów, które posiadają ograniczenia eliminujące je z dalszych rozmów. Przygotowując listę rzeczy must have, must do, musimy przeprowadzić minimum rozmowy z naszymi pracownikami. Dobrą praktyką jest też rozmowa z dostawcami, odbiorcami, mające na celu określenie punktów styku, mogących przy okazji ulepszyć procesy okołoprodukcyjne.

Nie ma systemu do zarządzania produkcją
w opakowaniach z tektury, który jest dla każdego.

Jeżeli masz nadzieję, że na pierwszej pozycji w google znajduje się ten najlepszy system dla Twojej firmy. No nie.
To raczej ciężko będzie. No, ale od czegoś trzeba zacząć. 

Jak trafiłeś do mnie, to nie musisz już szukać. Tylko wyślij mi zapytanie lub dzwoń. Jeżeli należysz do grupy osób, która sama lubi szukać, do dzieła. Problem niestety leży w miejscu, który jest ogólnie pomijalny. Mając dany produkt, pokazujemy zalety, natomiast mamy skłonność do milczenia w temacie wad.
Jeżeli nie masz doświadczenia w systemach zarządzania, możesz nie wychwycić detali. Tak się składa, że przy systemach zarządzania produkcją i nie tylko w opakowaniach tekturowych te detale mogą nas kosztować później najwięcej. Mając szczątkowy obraz, wizję z mglistą perspektywą potrzeb jutra, możesz niedoszacować projektu lub za rok powtórzyć cały proces od początku, lżejszy o paręset tysięcy.

system do zarządzania produkcją opakowań trzeba dobrze przemyśleć, ułożyć plan, skupić się nad przyszłością i błędami systemu produkcyjnego. Opakowania pudełka

Jakie stawiać wymagania od systemu do zarządzania produkcją opakowań tekturowych?

Uważaj na ludzi, którzy powiedzą, system wszystko przyjmie. Dla mnie to sygnał, że dużo pracy manualnej w nim jest. Jeżeli system wszystko przyjmuje, to znaczy również, że nie ma zabezpieczeń, więc znowu będziesz musiał dbać
o jakość zamieszczanych danych.

Lista rzeczy, które musisz ustalić, czyli począwszy od własności kodu źródłowego, możliwości ingerencji w niego, usytuowania serwera z danymi i rdzeniem, niezbędna infrastruktura hardwarowa i softwowa.

Dobrze nakreślić sobie całą drogę Twoich procesów i ich powiązania, a w nich właścicieli procesów. Dobrą praktyką jest pokazanie, jak to robisz obecnie i weryfikacja czy system zrobi to bez Ciebie.

System do zarządzania jest wartościowy
w chwili  eliminacji roboczogodziny pracowników i jednocześnie eliminując ich potencjalne błędy.

Potrzebne informacje dostarczane na czas i w określonym miejscu to podstawowe wymaganie, które należy postawić systemowi do zarządzania produkcją. To na podstawie informacji możemy podjąć decyzje. Działanie bez nich jest niemożliwe nawet w małych organizacjach, gdzie kładziemy wszystko na jednej głowie. Duże ryzyko, które jest niepotrzebne, a wręcz należy eliminować z różnych przyczyn biznesowych. Wówczas te informacje są na dysku, czy kalendarzach, kajecikach :). Da się, jasne.

Jaki system na początek w produkcji opakowań tekturowych?

Na początku, przy dobrej systematyczności, porządku danych, zaufaniu i samodyscyplinie wystarczy “excel”, “sheets”. Obecnie mamy wiele ciekawych rozwiązań chmurowych, a przy innych wydatkach system zarządzania nie jest pierwszym wyborem. Do czasu możesz sobie poradzić. Problem z tym, co robić, jak, kiedy i czy coś nam nie ucieka. Są również podstawowe system, które w łatwy sposób pomogą Ci przy stawianiu pierwszych kroków w świecie systemu zarządzania produkcją w przetwórstwie opakowań. 

Zgłębiając wiedzę procesowego podejścia do łańcucha dostaw, nabieramy dobrych przyzwyczajeń. Często jest to zbiór zlepionych w różnych sposób narzędzi, specjalistycznych systemów do “czegoś”. Jako główny to finansówka, fakturowanie. Bez tego rozjedziesz się szybko. Później wchodzą ustrojstwa magazynowe, które mają pokazać Ci, co masz i uzupełniać rozchody. To przydaje się niezwykle do planowania produkcji i informacji, na kiedy, ile możesz czego wyprodukować oraz ile kasy masz zamrożone na magazynie (to bardziej, aby Cię wkurwić i ruszyć do pracy).

Wchodząc w kolejne meandry procesów, trzeba powiedzieć jednak sobie dość i zainwestować w rozwój systemu. Integrować co tylko można. 

Eliminowanie ręcznej pracy przerzucając procesy na system do zarządzania produkcją

Opłacalność zmian to jest punkt, który należy przeanalizować. Może być tak, że lepiej poczekać jeszcze jeden rok i wejść w rozwiązanie docelowe. Jednak możesz być w sytuacji, gdzie powoli, moduł po module dokładasz i indywidualizujesz dla swoich procesów łańcucha działalności. Należy zwrócić uwagę, iż wdrożenie nawet prostych rozwiązań potrzebny jest czas. Nie tylko Twój czas, a najczęściej czas Twoich Ludzi, którzy będą musieli przerzucić dane, testować, wpisywać je przez jakiś czas w dwóch lub więcej miejsc, szukać błędów. To kosztuje, ale przede wszystkim może zniechęcić do zmiany.

W momencie wdrażania nieprzemyślanego rozwiązania systemowego, gdy jest to pierwszy raz, jakoś pójdzie. Jest to coś nowego, świeżego, co ma pomóc i wyręczyć Twoich Ludzi. Jednak, gdy się okaże, że ich praca poszła w kibel i po raz kolejny trzeba coś nowego wdrażać, wierz mi, nawet najlepsze rozwiązanie będzie traktowane jako wrzód na dupie i każdy będzie opijał, jak trędowatego.

Jak masz wdrożyć system do zarządzania produkcją opakowań, rób to z mądrą głową

Ceny system do zarządzania produkcją opakowań tekturowych są szerokie, bardzo szerokie. W zależności od potrzeb znajdziesz coś dla siebie. Możesz również zlecić wykonanie integracji poszczególnych systemów ze sobą. To jest rozwiązanie upierdliwe, jednak finansowo również ciekawe. W ofertach deweloperów również znajdziesz pisanie programów tylko dla Ciebie.

Niezależnie od Twoich planów i wiedzy o systemach do zarządzania produkcją opakowań tekturowych, czy innych rzeczy, pamiętaj, system ma być dla Ciebie, wyręczać Twoich ludzi w niepotrzebnych rzeczach i jednocześnie ma Ci pomagać w podejmowaniu decyzji rozwijających Twój biznes.

Prowadzenie produkcji w niepewnych czasie

Prowadzenie produkcji opakowań w niepewnych czasach Prowadząc biznes napotykamy na okresy lepsze, ciekawe, wzrostowe i gorsze, nudne, spadkowe. Spotykam się ze skrajnymi opiniami i doświadczeniami.

Read More »
DoradzamwTekturze pudełko karton opakowanie w Twojej firmie niech rośnie już dzisiaj

Tekturowy cień na plastikowym świecie

Tekturowy cień na plastikowym Świecie Zapewne ktoś z naszego towarzystwa “DoradzamwTekturze” pamięta czasy, gdy mówiło się “my plastic is fantastic”. Dla niewtajemniczonych – mówiło się

Read More »
Scroll to Top