Maszyna fleksograficzna 1200 x 2400 rotacja sloter druk dwa kolory

Kiedy maszyna fleksograficzna 1200×2400 z rotacją, sloterem i dwoma kolorami ma sens?

Będąc na rynku, przychodzi czas na decyzję. Dobrze było, gdyby tak było 😊. Decyzję podejmujemy codziennie. Nie możemy od nich uciec. To jest pocieszające, że nie codziennie są to decyzje strategiczne. Jednak musimy pamiętać, że każda decyzja, nawet wejście na halę ze wkurwieniem, może wywołać przykre skutki. W tym również finansowe. Ale nie o tym dzisiaj.

Prowadząc w sposób świadomy swoje opakowaniowe imperium w świecie tekturowym, mamy lub powinniśmy mieć zarezerwowany czas na różne spotkania. Jednym z tematów takich spotkań jest strategia operacyjna w kontekście warunków otoczenia. Jest to bardzo ogólne sformułowanie, jednak trzeba od czegoś wyjść, aby dojść określenia do użyteczności szczegółowego parametru maszyny, który będzie nasz kosztował przykładowo 100 000 zł. Najczęściej spotykam się z sytuacjami, gdzie podczas dialogu słyszę „A co to? Niech będzie. Może się kiedyś przyda”. Rozmawiam z osobami, które w taki sposób kupiły wiele maszyn i teraz… Panie co ja mam z tym zrobić? To dobrze, że zgłosiły się do mnie i możemy o tym porozmawiać. Gorzej, gdy zamkną się z tymi maszynami i męczą latami. Chcą udowodnić sobie i innym słuszność swojej decyzji. Nie ma ludzi nieomylnych. Masz prawo się mylić. Sytuacja rynkowa się również zmienia. Twoje podejście do słuszności postępowania też ulega ewolucji, a czasem rewolucji – ciekawy czasy. Patrząc na swoją firmę z perspektywy orła szybującego między szczytami otoczenia, co mógłbyś powiedzieć o swojej firmie przetwarzającej opakowania tekturowe na maszynie fleksograficznej?

Mając świadomość tego, w czym jesteśmy debeściaki, a gdzie zachowujemy się jak niedołężni starcy oraz kto nam może podskoczyć, a z kim lepiej się kumplować możemy wejść w zakamarki, ukrywające nasze słabości.

Po co nam wiedzieć, co zaczyna się psuć na naszej hali produkcyjnej? (biurokratów dzisiaj pomijamy – osobny wątek). Wiedza jest najdroższa, resztę możesz mieć od tak, przekręcając swój złoty pierścień.

Maszyna fleksograficzna 1200x2400 z rotacją i sloterem, oczywiście dwa kolory i odbiór.

To jest to, co najbardziej uwielbiamy w Polsce. Taki rynek. Niby do wszystkiego, a jednak często ciekawsze marże są w innym miejscu. Tyle, że trudniej do zdobycia. Wychodząc z założenia, sąsiad ma i ja też chcę, wchodzimy w interakcję między najbliższym otoczeniem. A już w szkole uczyli, wspólnie zrobicie więcej 😊. Może to wspólnie jest odbierane tak, że on zrobi i ja zrobię. Myślę, że akurat tu autor miał na myśli, by próbować rozszerzać współpracę:). Przynajmniej ja kieruję się taką mapą myśli.

Jest nasza maszyna fleksograficzna o wymiarze max. 1200x2400 mm? 

I co ja na niej mogę zrobić. Całkiem dużo. Tylko czy taki wymiar wpisuje się w zasadę Pareta? Hm. Super, jak posiadamy i działamy na naszych danych. Działając na rynku w przetwórstwie opakowań tekturowych, powinieneś mieć dokładne dane historyczne i móc je szybko wyciągnąć do analizy. Jeżeli jednak ich nie masz w takich formie, zaplanuj jak to zrobić i do roboty.

Ok, zakładam, że przez wymiar już przeszliśmy i sprawdziłeś również ten minimalny. 

Trzeba pamiętać o tym, że:

Maszyna fleksograficzna czy to z rotacją, sloterem, drukiem dwukolorowym, czy jakakolwiek inna ma swoje minimum arkusza, które Ci przejdzie przez nią.

 

To jest częsty błąd. Mam maszynę 1200x2400mm, fajne flexo, komputerowy sloter, gęsta rastrowość na wałach, a nie mogę wykonać małych opakowań. Ups.

Jesteśmy na szczycie góry lodowej, a gdzie tam do jej podstawy.

Jakiej jakości oczekuje od opakowania tekturowego Twój klient?

Zapytaj swojego Handlowca? A później Klienta. Następnie zapytaj o cenę. I wróć do Handlowca.

Dużo chodzenia. Skracając Twoje chodzenie, trzeba się zastanowić, jak pogodzić to wszystko. Powinno wyjść, że każdy będzie chciał co innego, łącznie z Tobą.

Flexo sloter rotacja 2 kolory, średnie, wysokie nakłady do tektury falistej. Doradztwo.

Ryzykowne jest zainwestowanie paru baniek dla jednego Klienta.

Bywamy kapryśni. Chcemy więcej, lepiej, tanień, szybciej. No bo czemu nie? Pytasz, co chcę? Idę na maksa. Mówisz mi, ile to będzie kosztować, to w zależności jak wiążąca ma być moja deklaracja, tak Ci odpowiem. Tak to z nami jest. Chcemy wszystkiego, ale jak musimy za to płacić, już nie koniecznie potrzebujemy tego, czy tamtego.

Rotacja z flekso do opakowań fasonowych, a i tekturowych klapowych.

Początkowe założenia naszego biznesu, które nieustanne powinny być monitorowane i podlegać update są bardzo rekomendowane. Ten proces wymaga penetrowania przelatujących informacji i pozwala na kontrolę działalności.

Wyjście ze specjalizacji, czyli pudeł klapowych i sięganie po więcej. To jest krok, który wysyła nam głośny przekaz. Zwiększamy naszą firmę, przez to nakłady, magazyny, obsadę, rezerwę finansową. Mała decyzja w moduł rotacyjny do maszyny flekso ze sloterem w sposób paraboliczny zwiększa nam zasoby niezbędne do realizacji nowego procesu. Dodawanie druku do flekso następuje już naturalnie. No bo jak tu nie mieć druku, jak mam rotację i sloter?  

Jak wybrać maszynę flekso z rotacją, sloterem np. 1200x2400?

Na to pytanie odpowie Ci w jednym zdaniu sprzedawca takich maszyn.

Pamiętaj!

Zakup jest najłatwiejsze do zrobienia. Dobra konfiguracja takiej maszyny, jest tym, z czym się musisz zmierzyć. 

Zakup możemy zrealizować razem w Polsce lub wspólnie możemy kupić bezpośrednio w fabryce w Chinach lub możemy razem pojeździć po Polsce i oglądać używane (a nóż coś sensownego, na jakiś przejściowy czas się znajdzie).

 

Opcji jest dużo. Czas ucieka i nie ma co rezygnować z lepszej marży poprzez drogie koszty produkcji. Trzeba je optymalizować. Zwrot maszyny to czas “X”, tylko rozpoczynając ten czas “X” od teraz i za rok, robi różnicę.

Scroll to Top