Producent palet drewnianych w logistyce transportu

Produkcja palet rozpoczęła się w 20 wieku. Jest wynikiem ulepszeń przez szukających oszczędności. Tak to jest, że fantastyczne rozwiązania, a jest nim zdecydowanie paleta, przychodzą po zadaniu sobie pytania „w jaki sposób zrobić to lepiej”.

Szukasz palet technicznych, jednorazowych, EUR, EPAL, FITO zapytaj o wycenę?

Wypełnij poniższe zapytanie w sprawie palet, lub przejdź do kontaktu i zadzwoń.

Napisz czego potrzebujesz. Im więcej informacji, tym lepiej. Jaki typ palety, jaki wymiar: szerokość, długość, wysokość. Termin wykonania. Ważne informacje dla Ciebie. Wpisz ilości do zamówienia. Jeżeli masz tabelę w pliku, wrzuć ją poniżej. Jeżeli czegoś będzie mi brakowało, dopytam.
Click or drag files to this area to upload. You can upload up to 3 files.
Kliknij i umieść plik na ikonie.

Wózek magazynowy i transport kolejowy stoją obok siebie w wytyczeniu standaryzacji. Naczepy samochodowe dopasowany się już do tego standardu. Wymiar jednostki transportowej, czyli palety określa nam możliwości transportu. Ładunek, który możemy przewieźć liczymy na koperty, paczki i palety.

Standardowy wymiar palety to 1200x800x144 mm, natomiast możemy transportować towar na platformie o innych wymiarach.

Oferta producentów palet euro, czy fito sanitarnych jest ściśle określona. Natomiast firmy produkcyjne wymagają indywidualnego podejścia i elastyczności. Wynikiem czego powstają palety przemysłowe dostosowane konstrukcyjnie do logistyki krajowych i zagranicznych partnerów.

Bezpieczeństwo palet ma gwarantować jej wykonanie według określonych parametrów.

I tak na przykład paleta EPAL ma wymiar 1200x800x144 mm i jednocześnie składa się z 11 desek, 9 bloczków (zwanych klockami) i 78 gwoździ oraz muszą posiadać wskazane oznakowanie i klamrę.

Rozmiar transportowy dla wózka magazynowego

Dodatkowym parametrem budowlanym palety jest budulec, czyli drzewo najlepiej iglaste. Jest to materiał, który w znaczący sposób przyczynia się do bezpieczeństwa transportu Twojego towaru. Konstrukcja w bezpieczny sposób może przenieść do 1500 kg.

Ważnym elementem całej układanki jest odpowiednia, określona wilgotność drewna. Do tego wykorzystywane są suszarnie, które mają za zadanie nie tylko uzyskać wilgotność na poziomie 22%, ale również wybić skrywające się w drzewie robactwo.

Są branże i kierunki na świecie gdzie paleta posiadająca przy kontroli robaczka, może zostać odesłana wraz z całym towarzystwem innych palet. To może okazać się niezmiernie kosztownym przedsięwzięciem. Spotkałem się z takim przypadkiem u jednego z Klientów, który przy okazji sprawdzania innego dostawcy musiał cofać parę kontenerów ze Stanów. Euro epal są paletami najwrażliwszymi na zmienność i dlatego trzeba stosować je ze sprawdzonego i zaufanego źródła.

 

Euro epal są paletami najwrażliwszymi na zmienność

Palety przemysłowe cechuje dowolność.

Możemy zbić paletę, która będzie dokładnie pod nasz produkt. Długi, krótki, lekki, ciężki rozmiar związany jest z zaprojektowaniem odpowiedniego nośnika i określenie drogi w jaką wyruszy taki towar.

Rozmiar palety drewnianej technicznej ma wymiar dostosowany do towaru

Waga jest aspektem często pomijalnym w mniejszych organizacjach. Wykonujemy produkt według określonej specyfikacji. Normy jakościowe są wysoko podniesione. Pozyskujemy surowiec, który kosztuje odpowiednio dużo i musimy dodać wiele kosztów produkcyjnych i pośrednio produkcyjnych. Nasz Człowiek Handlowy pozyskał Klienta, który chyba robił wszystko, aby nie stać się naszym Klientem. Produkt jest wykonany w odpowiedniej jakości, koszcie i czasie. Dochodzi do wysyłki.

I tu zaczyna się pakowanie i transport. Udało się znaleźć ofertę na najtańsze palety na świecie. Do tej pory wszystko idzie zgodnie. Kłopot zaczyna się, gdy otrzymujemy telefon, że towar rozwalił się przy rozładunku. Nasz towar wystandaryzowany, zgodny, pięknie zapakowany w dostosowane opakowania, przewrócił się i produkt nie nadaje się użytkowania. Palety używane niestety w naszym przypadku się nie sprawdziły. Jeszcze próba zrzucenia winy na usługę logistyczną. Jednak już wiesz, że to wina złej jakości palety.

Rozmiar mm przy konstrukcjach budowlanych, ale i budowie palet

Dokładność wykonania nośnika Twojego produktu jest niezmiernie istotna ze względu na wiele aspektów. Jest wiele kluczowych i czułych punktów, gdzie może dojść do nieoczekiwanej reklamacji i niepotrzebnej straty czasu, a w konsekwencji stracie kasy.

O ile o złej jakości zamówionych palet możemy się przekonać już przy dostawie, co ogranicza nasze koszty. To z każdym kolejnym etapem procesu logistycznego powiązanego z przemieszczaniem palet koszty rosną. Jeżeli złapiemy wadliwą paletę, czy partię palet jeszcze u siebie na zakładzie to koszty są możliwe do obliczenia i stosunkowo mało one ważą. Natomiast opuszczający towar na źle dobranej palecie w stopniu paraboliczny do przebytych kilometrów podnosi koszt ewentualnej reklamacji.

Idąc od podstawowych parametrów, mowa tu o wymiarze palety, który składa się nie tylko z długości i szerokości. Ważnym elementem jest wysokość klocków i poszczególnych desek. Te elementy determinują całkowitą wysokość po załadowaniu. Może się okazać , że zakładana ilość produktów na wysokość naczepy nie zmieści się i trzeba wysłać mniej produktu, lub dobrać dodatkowy zestaw. To w każdym wariancie strata przychodu dla sprzedającego. Jednak to też może okazać się ważną stratą dla Twojego Klienta. Wiemy jak bardzo ważnym elementem całej układanki biznesu jest Klient. A jeszcze wkurzenie w oczach Handlowca i całej reszty. Może okazać się również, że towar wejdzie do jednostki transportowej, jednak wózek widłowy u Klienta ma standardowe, jednak wyższe widły i nie ma jak rozładować dostawy bez zniszczenia palet, przy ryzyku zniszczenia produktu znajdującego się na nim. O ile to jest ostateczne miejsce dostawy produktu to jest duży kłopot i może stać się znaczącym kosztem w Waszej współpracy, jednak.. Jak to jest pośrednie miejsce, czyli przeładunkowe, to może nie być już tak przyjaźnie.

Ważnym elementem jest wysokość klocków i poszczególnych desek

Jeżeli jesteś zainteresowany doborem i zakupem palet zapraszam Ciebie do kontaktu. Chętnie pomogę Ci w bardziej wymaganych projektach i w prostych, szybkich tematach oraz tych na „już”.

W poszukiwaniu właściwego dostawcy zadamy sobie pytanie, co dla Ciebie jest istotne i jakie masz doświadczenia.

Jak znaleźć ofertę i transport dla swojej platformy sprzedażowej?

Palety EUR są produktem o wysokich wymaganiach.

Prawidłowe oznaczenia musi zawierać:

  1. Oznaczenie kolei bądź EPAL w owalu na lewym wsporniku (czytelny minimum jeden z dwóch)
  2. Znak EUR w owalu na prawym wsporniku (czytelny minimum jeden z dwóch)
  3. Klamra na środkowym wsporniku (bezwzględnie umieszczona w nowych paletach)
  4. Gwóźdź naprawczy na środkowym wsporniku (dla palet przesortowanych lub naprawianych potwierdza autentyczność palety oraz zachowanie wymaganych parametrów).

 

Skontaktuj się ze mną i porozmawiajmy o potrzebach Twoich i Twoich Klientów.

Prowadzenie produkcji w niepewnych czasie

Prowadzenie produkcji opakowań w niepewnych czasach Prowadząc biznes napotykamy na okresy lepsze, ciekawe, wzrostowe i gorsze, nudne, spadkowe. Spotykam się ze skrajnymi opiniami i doświadczeniami.

Read More »
DoradzamwTekturze pudełko karton opakowanie w Twojej firmie niech rośnie już dzisiaj

Tekturowy cień na plastikowym świecie

Tekturowy cień na plastikowym Świecie Zapewne ktoś z naszego towarzystwa “DoradzamwTekturze” pamięta czasy, gdy mówiło się “my plastic is fantastic”. Dla niewtajemniczonych – mówiło się

Read More »
Scroll to Top