Prowadzenie produkcji opakowań
w niepewnych czasach

Prowadząc biznes napotykamy na okresy lepsze, ciekawe, wzrostowe i gorsze, nudne, spadkowe. Spotykam się ze skrajnymi opiniami i doświadczeniami. Jedni twierdzą, że trzeba przynajmniej raz pójść z torbami, aby się nauczyć biznesu. Są Biznesmeni, którzy w trudnych czasach szukają swojej szansy na przygotowanie się do żniw, gdy nadejdzie lato.

W tych różnych podejściach do tematu jest część wspólna.

Trzeba rozpocząć działania, aby coś się zadziało

Zapewne z tego powodu największa część osób opowiada jak to mogła być ustawiona, gdyby zrealizowała to co planowała.

Biznes to cyferki, polityka, interesariusze i jednocześnie marzenia, wizja przyszłości oraz ciężka praca.

Obecnie mam wrażenie, że osoby, które chcą otwierać biznesy, mają mylne spojrzenie na otoczenie. Piszę tu o zaobserwowanym zjawisku “chcę zarabiać, ale bez wysiłku”. Może moje doświadczenie jest inne, jednak zupełnie mi się to nie klei.

Fakt, że w różnego rodzaju mediach jesteśmy bombardowani informacjami, iż pieniądz sam się robi. Zainwestuj i czekaj na wielkie zarobki. Gdy dochodzimy do momentu, gdy trzeba wykrzesać z siebie trochę wysiłku rozkłada się ręce i mówi, że tak to się nie da. Najlepiej jak to jest flip i w sumie sam się odnawia i sam sprzeda. 

Teraz napotkaliśmy czas, gdy samo się nie robi i trzeba zgłębić tajniki biznesowe. Wejść głębiej w technologię, obsługę Klienta, procesy i procedury wewnętrzne. Oczywiście ktoś powie, że takie rzeczy zawsze powinno się robić, a i jasne. Tylko wiemy jak to zwykle jest robione. Jest akcja, plan, realizacja jakiegoś % i odfajkowane. 

Prowadzenie biznesu online?

prowadzenie produkcji w czasach niepewnych

Obecny czas daje nam możliwość zgłębienia tajników sztuki biznesu

Przed nami próba i okres weryfikacji. Warunki gospodarcze mówią “sprawdzam”, a my musimy przedstawić naszą przydatność dla otoczenia. Mam znajomych, którzy mi mówią, że jakoś ciągną, ale ich biznes jednak okazał nieprzydatny na cięższe czasy i zatrzymał się. A nie piszę w czasie recesji. Przy takim poziomie gospodarki widać, jak na dłoni, co daje większe bezpieczeństwo i jest wstanie przetrwać, a nawet się rozwijać.

Owszem, słyszę o spadku produkcji w zakładach w różnych branżach i znajomi z różnych sektorów gospodarki żalą się obniżkami o 30-40% w produkcji. Natomiast ciągle produkują i mają zbyt. Czyli interes się kręci.

Ci, którzy wybrali źle, zamykają się.

Trzeba z pokorą podchodzić do zjazdów gospodarki światowej

W czasie dobrobytu i w czasie bessy produkcja musi działać. Potrzeby niższego rzędu muszą być zaspokajane. Patrząc chociażby obecnie na Turcję, można zauważyć tętniące tam życie. Inflacja 85%, a Ci jakoś funkcjonują.

Mamy wiele możliwości pozwalających na działanie. Trzeba mieć determinację i być przygotowanym do pracy. Zbijanie bąków będzie, gdy już poukładasz sobie biznes i zintegrujesz go z otoczeniem. Jednak i tak trzeba mieć rękę na pulsie.

Wartość pieniądza spada, ale to się dzieje nie od roku tylko od początku jego istnienia. Teraz mamy przyspieszony czas i każdy zachodzi w głowę co robić. A pieniądz traci na wartości.

Oczywiście można trzymać w banku, czy w skarpecie, kupić bony skarbowe, działkę.

Można też sprawy wziąć w swoje ręce, zakasać rękawy i zabrać się do roboty

Jest wiele możliwości. Jednak moja opinia jest taka, że produkcja daje wyniki. W szczególności teraz można to zauważyć. Działalności ponadpodstawowe, a jeszcze nie premium lecą na pysk. Oczywiście, jak rynek odbije to ruszą w okrojonym składzie.

Spadek lub brak Klientów, koszty mediów, opłat, podatków schowanych idą w górę, a to determinuję wynik finansowy.  

Przeniesienie biznesu i sprzedaży do sieci online szansa dla producentów opakowań

Przeniesienie sprzedaży do sieci i może inaczej. Przenoszenie sprzedaży do sieci online stało się ogromną szansą dla producentów opakowań tekturowych.

Jako posiadać punktu sprzedaży stacjonarnej mam problem z tym, że raz po raz przez ostatnie lata są nieustające problemy.

Wygląda to tak, jakby ktoś specjalnie chciał zabić sklepy stacjonarne. Z premedytacją ustawiał kolejne pułapki, w które sklepy wielko do małopowierzchniowych wpadają. O ile międzynarodowe korporacje i np. Dino market sobie obecnie radzą to zdecydowana większość przeżywa istne katusze.

Otwierają się nowe markety, a stary zaczynają straszyć pustkami i niewypełnionymi powierzchniami. Jak ktoś, kto inwestuje niemałe pieniądze w takie biznesy, może nie widzieć zmieniającego się świata. No chyba, że w planie architekt zawarł zmianę przeznaczenia na parkingi, czy mieszkania. Ciekawe, czy np. w centrum Plaza w Krakowie pojawią się mieszkania :).

skuteczna współpraca z sklepami w sieci online

Pieniądz idzie do sieci internetowej
Prowadzenie biznesu online

Jeżeli konsumenci wchodzą coraz odważniej w zakupy online, to dlaczego nie złapać tego trendu i złapać się nurtu, który sam prowadzi do celu?

Zakupy online to nie tylko gadżety, dobra wyższego rzędu. Obecnie otwieramy się na proste, podstawowe zakupy, od ciuchów, chemii, jedzenia, sprzęt elektroniczny. Czego dusza pragnie. W sumie jako fan chleba, to nie widzę jeszcze szans na jego zakupy online i dlatego widzę jeszcze jakąś szansę dla produktów regionalnych i małych sklepików z rodzinnym podejściem do Klienta.

Do czasu, gdy będzie “Żabka”, a i uważam, że to jest to co kiedyś “Ruch”, czyli jak nie zmienią podejścia biznesowego to franczyzobiorcy się obudzą, gdy zaczną bankrutować, to jednak jest to ciężki kawałek chleba.

Produkcja opakowań z tektury falistej daje szansę

Osobiście nie widzę szans, aby zakupy online miały upaść, a im towarzyszące opakowania.

Dodatkowo mocne naciski na środowisko, eliminacji nieekologicznych opakowań naprowadza mnie na jeden kierunek.

Trend ekologiczny na świecie. To nie jest tylko sezonowa moda. Świat podzielił się na ekologów i innych. Inni przegrywają i ich głos ma coraz mniejsze znaczenie. Dla przykładu: wstrzymuje się budowę strategicznej drogi krajowej, gdy okazuje się, że znaleziono jednego płaza, którego zostało już mało na świecie. Czyli coś małego może wstrzymać ogromne pieniądze. Trochę jest tak, jakby ktoś wolą nas wsadzić w puszkę i pozostawić nas w niej bez możliwości wychodzenia z niej, no może zostawiając trochę miejsca na rozciągnięcie się.

Mając po swojej stronie ekologię
płyniemy z nurtem

Ciekawym moim spostrzeżeniem, przynajmniej dla mnie jest to, że zakupy online również wpisują się w politykę przejścia w walutę wirtualną CBDC. To ona nada władzę, poprzez  wiedzę na temat naszego życia i kontrolę nad jego aspektami.

Prowadzenie small biznesu opartego na przekazywaniu towaru z ręki do ręki i pieniądza, czyli gotówki z ręki do ręki, nie pozwala w pełni kontrolować i przyczynia się do szarej strefy. Ucinając ten temat w tym wpisie, uważam, że zakupy online mają za dużą za sobą politykę, aby nie wzrastały. Jak jesteś chętny na dyskusję w tym kierunku, odezwij się do mnie.

Czas zmiany i produkcji ekoopakowań

Moje wewnętrzne rozważania w dalszym ciągu idą w stronę wzrostów zapotrzebowania na opakowania. Zmiany rynkowe zobowiązują nas do lepszej analizy naszego biznesu, działających procesów i inwestycji w rozwiązania.

Chcesz wspólnie ze mną przeanalizować
swój biznes?

Prowadzenie biznesu online?

Jest to ważny czas. Trzeba dobrze zastanowić się nad organizacją i celami. Spojrzenie z innego punktu widzenia (mojego) na Twoje otoczenie może pozwolić Ci dojść do ciekawych wniosków. 

Prowadzenie produkcji w niepewnych czasie

Prowadzenie produkcji opakowań w niepewnych czasach Prowadząc biznes napotykamy na okresy lepsze, ciekawe, wzrostowe i gorsze, nudne, spadkowe. Spotykam się ze skrajnymi opiniami i doświadczeniami.

Read More »
DoradzamwTekturze pudełko karton opakowanie w Twojej firmie niech rośnie już dzisiaj

Tekturowy cień na plastikowym świecie

Tekturowy cień na plastikowym Świecie Zapewne ktoś z naszego towarzystwa “DoradzamwTekturze” pamięta czasy, gdy mówiło się “my plastic is fantastic”. Dla niewtajemniczonych – mówiło się

Read More »
Scroll to Top