Pudło tekturowe – wielkogabarytowe – paletowe – transportowe.

Wiele określeń idzie w parze z tego rodzaju opakowaniami zbiorczymi. Pudła używa są w trakcie transportu drogowego, kolejowego, morskiego, magazynowania zarówno na paletach drewnianych  jak i tekturowych (np. Stany Zjednoczone) odgrywają ważną rolę, eliminując nieekologiczne plastikowe, poliuretanowe, polipropylenowe opakowania zbiorcze.

Jest to bardzo dobra, tania alternatywa, która przez swoje atuty, czyli związane z kosztami magazynowania, utylizacją, obrotem, odzysku i wielu innych skutecznie wkracza na ring metalowych, stalowych stelaży, plastikowych pudeł, które to zabijają swoją ceną ponoszoną na każdym etapie ich cyklu życia.

pudła transportowe paletowe

Pudło tekturowe – wielkogabarytowe – paletowe to produkt dedykowane dla konkretnego Klienta.

Spodziewaj się obsługi w systemie GIT (just in time – dokładnie na czas). Taki  powoduje, że rozwiązania towarzyszące logistyce mają tu ogromne znaczenie. Musisz dopasować się do cyklu zamówień. To oznacza dla Ciebie: utrzymywanie zapasów surowca, szybki czas przezbrojenia, miejsce na składowanie zapasu, sposób jego składowania, a także wysyłka. Musisz dobrze zastanowić się nad sposobem działania, dobrze opisane i dopasowane do sytuacji.

Poszukując dobrego rozwiązania należy sprawdzić pudła wielkogabarytowe z tektury falistej. Możemy w tym Ci pomóc. 

Pudło tekturowe wielkogabarytowe paletowe jest ciekawe do produkcji.  Musimy je obliczyć, a to wymaga od nas odpowiedniej wiedzy. Musimy znać rodzaje materiału, specyfikacje, obliczyć potrzebną gramaturę tektury falistej dobierając ją do obciążeń i drogi, którą pudło oraz jego zawartość musi bezpiecznie przebyć . Najczęściej jest to 5 fala (5 warstwowa tektura falista), ale można spotkać coraz częściej 7 falę (7 warstwową tekturę falistą), rzadko 9 falę.

 

 

oktabin

Pudła z tektury falistej ze względu na koszty samego produktu, funkcjonalności, cykl życia, utylizacji, zwiększają udział rynku eliminując opakowania plastikowe.

Pudła mogą być klapowe (klejone, zszywane klapy górne i dolne), z deklami (tackami) na górze i dole, hybrydy wcześniejszych. Jeżeli potrzebujesz specyficznego, dokładnie pod Ciebie rozwiązania, możemy zdecydowanie pomóc Ci.

Do tej grupy pudeł należy również zaliczyć oktabiny.

Oktabiny świetnie nadają się do transportu i magazynowania sypkich materiałów, granulatów, mrożonek owocowych i warzywnych, transporcie mięs, drobnych metalowych części (preform, nakrętek, gwoździ) i wiele innych. Ich funkcjonalność i jest bardzo chwalona przez użytkowników.

Powleczenie pudeł jest zdecydowanych atutem, które umacnia ich pozycję. Mogą one mieć powłoki niechłonne, nasączane itp. Jeżeli powiesz nam, co transportujesz, doradzimy i zaprojektuje najlepsze rozwiązanie dla Ciebie.

Skontaktuj się i dobierzemy rozwiązanie dla Ciebie.


No to w drogę – skontaktuj się z nami.

Pudło do transportu drogowego, kolejowego, morskiego, magazynowania zarówno na paletach drewnianych  jak i tekturowych (np. Stany Zjednoczone) odgrywają ważną rolę, eliminując nieekologiczne plastikowe, poliuretanowe, polipropylenowe opakowania zbiorcze.

Scroll to Top