Produkowanie opakowań kartonowych - wejście w nowy rynek

Produkowanie opakowań kartonowych w obecnym czasie związane jest z uświadomieniem sobie swoich szans i jednocześnie ryzyka. Nie dotyczy to jedynie opakowań kartonowych, ale każdego inne produktu. Wchodząc w branżę, musimy wgryźć się w nią. Zapoznanie się z możliwościami, dzięki którymi możemy osiągnąć sukces, może dać szansę pozostania na rynku. Rozpoczęcie nowego biznesu daje możliwości uzyskania niezależności, jednak i możliwość zejścia ze sceny pokonanym. To, w jaki sposób się przygotujesz do działania, może determinować Twoje decyzję w początkowej fazie działalności.

Produkowanie opakowań kartonowych można powiedzieć, że jest to prosta sprawa. Kupujesz surowiec, którym jest karton, wycinasz i gotowe. Proste, łatwe i nie ma co komplikować. Niestety nie jest to takie proste i bezproblemowe. Czy wokół Ciebie są firmy produkcyjne? Była okazja, aby wejść, zobaczyć ten świat od środka? Niezależnie czy to produkowanie zniczy, pizzy, mebli, opakowań kartonowych, chodzi o swoisty klimat prowadzenia produkcji. Potrzebujemy poświęcić swój czas, zdolności, kasę, aby coś zbudować. Odnoszę wrażenie, że brakuje samodyscypliny, skupienia się na danym temacie
w naszym życiu. Przyspieszamy i przez to umykają nam różne szczegóły, które są istotne. Mogą one determinować nasz sukces czy porażkę. Brakuje nam zasobów by odkrywać świat, w który wchodzimy.

Rozwijamy produkcję opakowań kartonowych

Jakie ważne aspekty należy rozróżnić w swoich rozważaniach?

Pewne jest to, że chcąc wejść w produkcję czegoś nowego, musimy zaprzyjaźnić się z tym czymś. 

Internet to jedno, można czasem znaleźć coś ciekawego. Czasopisma, które uważam za mało wnoszące. Niestety nieustannie wpadam w reklamy, a nie realne przekazywanie wiedzy i doświadczeń. Niestety staliśmy się zakładnikami artykułów sponsorowanych. Uważam, że prawdziwą wiedzę może dać jedynie dotknięcie fizyczne produkcji. 

pudło 201 klapowe z wymiarami z Doradzam w Tekturze boxprou opakowania kartonowe

Zaglądnij, poszperaj, wyciągnij wnioski

Łatwo napisać. Zdaję sobie sprawę, że nie brakuje nam czasu. Pomimo automatyzacji naszego życia, posiadania telefonów, które posiadają ogrom funkcji oraz internetowi, możemy wiedzieć więcej. Jednak dzieje się inaczej. Brakuje nam czasu na pogłębianie wiedzy. Zastanowieniem się nad optymalnym sposobem wykonania danego zadania. Owszem możemy wokół siebie znaleźć osoby, które planują i planują, a ciężko z realizacją.

Rozwijając produkcję opakowań kartonowych, trzeba posiadać zacięcie do rozwoju swoich umiejętności.

Chcąc wejść w produkcję opakowań kartonowych

Co będzie mi potrzebne, by maksymalizować swoją szansę? Są aspekty, które są dla mnie naturalne, część z nich muszę się nauczyć, ale muszę pamiętać o tych, które nie są spójne z moją osobowością. Jednak każdą umiejkę trzeba stosować, a czasem zmuszać się do wykonywania znienawidzonych zadań. Z czasem można delegować ciekawe (nieprzyjemne) rzeczy na Pracowników, ale lepiej sprawdzić się w nich. Poznanie tych rzeczy może przynieść interesujące rezultaty.

Wchodząc w zakres posiadanej wiedzy, trzeba wspomnieć o:

1) wiedzy o prowadzeniu biznesu;

2) sposobów rozliczania się, wiedzy o finansach;

3) chęci budowania relacji;

4) kompetencji negocjacyjnych;

5) ciekawości, badania rynku i rozeznania wśród interesariuszy;

6) umiejętności tworzenia jasnej oferty;

Trochę już tego jest, a my jeszcze nie weszliśmy w wiedzę technologiczną.

Uważam, że zdecydowanie łatwiej jest rozpocząć produkcję opakowań kartonowych, gdy już mieliśmy do czynienia z jakąkolwiek produkcją. Przede wszystkim wiedza biznesowa może być implementowana. Mamy szansę rozpoczęcia od nowa. Jednakże nasze cechy charakteru w sposób naturalny chcą przejąć inicjatywę. Żyjemy w szybkości i nasza mapa procesów, jak również filtry przyswajania rzeczywistości determinują nasze upodobania do spłycania poruszania się w nowym otoczeniu. To spłycenie pozwala nam na minimum komfortu w nowych sytuacjach. 

Wchodząc w produkcję np. opakowań kartonowych z sektora usługowego widzę, że idzie to ciężej. Moim zdaniem, jest obarczone dodatkowym ciężarem na szali porażki. Tu zaznaczam, że porażka nie jest czymś złym. Zła jest głupota z pokładaną nadzieją w nierealne oczekiwania, które mają się ziścić samoistnie. 

Uważam, że dobrą praktyką jest minimum pobyć w miejscu, gdzie wykonuje się produkcji opakowań tekturowych lub jakichkolwiek innych. Uchwycenie ducha produktywności może uchronić przed rozczarowaniem. Przekonanie się, czy taki sposób działania jest spójny z naszym wyobrażeniem. Przypatrzenie się poszczególnym operacjom i ich powiązaniami ze sobą kaskadowo lub krzyżowo daje pojęcie o czekającej przyszłości.

Już wykonuję opakowania kartonowe

Jak wspomniałem wyżej, znajomość rządzących produkcją mechanizmów, niezależnie od branży pomaga wejść w kolejne strumienie. Nawet realizując dany proces w przetwórstwie tekturniczym nie oznacza, że na przykład wejście w zadruk opakowań kartonowych będzie dla Ciebie prostą rzeczą. Mając przewagę poruszania się w świecie kartonów, przekraczamy kolejne granice. Zagłębiamy się w niuanse technologiczne, pozwalające na realizację coraz to ciekawszych i marżowych tematów. Wejście w kolejną działkę, technologię, usprawnienie, kolejnego Klienta wiąże się z zapłatą frycowego. Jak wolisz, możemy to nazywać krzywą uczenia. Dobrze byłoby od razu, za pierwszym razem wykonać proces bezbłędnie. Musimy pamiętać, że koszt pierwszej, a realistycznie pierwszych trzech produkcji jest wyższy od zakładanego. Oczywiście przy założeniu, że nie stosujesz jeszcze niższej marżowości, uwzględniającej frycowego przy wejściu w pierwsze razy. 

Automatyzacja w procesach produkcji opakowań kartonowych

To, co może zminimalizować stan stresu w Twoim organizmie, jest automatyzacja, standaryzacja, powtarzalność procesów produkcyjnych. Opakowania kartonowe, jak i inne produkty można i należy ubierać w stałe, następujące po sobie zadania. Dzięki tym powtórzeniom nabieramy rutyny. To nie dotyczy tylko Operatora maszyn, pomocnika. Wyćwiczenie poszczególnych zachowań pozwoli również Tobie na automatyczne działanie, kreujące sprawność operacyjną. Pod tym zagadnieniem ukrywa się kolejna korzyść. Mając wpojoną standaryzację działania, mogę popełniać mniej błędów. Szczególnie dotyczy to działania pod presją czasu. Powtarzane czynności, ubrane w proces, zabezpieczony w odpowiedni sposób mogą wpłynąć na obniżenie kosztów.

Automatyzacja w procesach produkcji opakowań kartonowych w chodzi w skład ważnych elementów wpływających na marżowość produkcji. 

Należy jednak odpowiedzieć sobie na poniższe pytanie.

Czym jest automatyzacja i jak ją implementować w produkcji opakowań kartonowych?

Zazwyczaj spotykam się z przekonaniem, że na automatyzację to nie jest jeszcze dobry czas. Myślimy o tym. To kosztuje, a mamy inne obecnie potrzeby.

Tu już wiem, że trzeba wyjaśnić.

Automatyzację możemy pojmować, jako zakup środka trwałego, pozwalającego na wykonywanie powtarzalnych czynności, eliminując roboczogodziny i/lub przyspieszając dany proces. No i właśnie. Automatyzować możemy nasze czynności. Kolejność ich wykonywania. Sposób przekazywania informacji. To, że automatyzujemy, zapisując coś, jako proces, nie musi kosztować. Natomiast druga część wcześniej opisanego pojmowania automatyzacji, czyli minimalizacja potrzebnego czasu na realizację w sposób minimalizujący popełnienie błędu. Fajnie, aby ta część była brana pod uwagę, jako ważny czynnik procesu. Podkreślić należy, że wpływ na popełniane błędy, jak i powtarzające się produkty z niższą marżowością ma fluktuacja pracowników. Jest to szerszy temat do omówienia. Natomiast bierzmy to pod uwagę przy przeciąganiu w czasie tematu automatyzacji procesów w produkcji opakowań kartonowych.

Wychodząc naprzeciw wkurzającym, powtarzających się czynności możemy, ubierając to w proces, oszukać przeznaczenie. Mając makro, check listę, czy inne dopasowane do nas i naszej organizacji narzędzie, możemy eliminować różnego rodzaju zagrożenia.
Po co?

By zając się czymś, co faktycznie przyniesie nam możliwość zwiększenia naszej szansy na rynku.

Niezależnie, jaką automatyzację chcesz przeprowadzić u siebie, daj znać. Może domknięty wspólnie temat.

Poszukujesz maszyny do opakowań kartonowych?

Prowadzenie produkcji w niepewnych czasie

Prowadzenie produkcji opakowań w niepewnych czasach Prowadząc biznes napotykamy na okresy lepsze, ciekawe, wzrostowe i gorsze, nudne, spadkowe. Spotykam się ze skrajnymi opiniami i doświadczeniami.

Read More »
DoradzamwTekturze pudełko karton opakowanie w Twojej firmie niech rośnie już dzisiaj

Tekturowy cień na plastikowym świecie

Tekturowy cień na plastikowym Świecie Zapewne ktoś z naszego towarzystwa “DoradzamwTekturze” pamięta czasy, gdy mówiło się “my plastic is fantastic”. Dla niewtajemniczonych – mówiło się

Read More »
Scroll to Top