Tekturowe opakowania fasonowe, sposobem na zrobienie wielkiego “Wow”

Opakowania tekturowe możemy najprościej podzielić na klapowe i fasonowe. Klapowe opakowania są bardzo funkcjonalne, ekonomiczne, szybkie w składaniu oraz oszczędne w transporcie i relatywnie tanie. Opakowania fasonowe przede wszystkim pełnią funkcję marketingową, a dalej inne. Jeszcze nie do końca nasz rynek docenia opakowań fasonowych. Jako relatywnie młody rynek wysyłkowy, czeka nas jeszcze wiele w kontekście wspomagania marki opakowań tekturowych. 

Jakie to są te tekturowe opakowania fasonowe?

Najprościej to opakowania potrzebujące wykrojnika. Natomiast wykrojnik to forma tnąca i tłocząca kształt w tekturze. O ile można pudło klapowe zrobić na wykrojniku, to pudła fasonowego nie zrobimy bez wykrojnika.

Każdy ukośny element, łuk, czy dziura wymaga użycia wykrojnika (narzędzia). 

Najczęściej spotykane na rynku polskim to pizza box, tacki na warzywa, a mniej rozpoznawalnym z nazwy, lecz często widocznym to fefco 427. 

Tekturowe opakowanie fasonowe fefco427 od DoradzamwTekturze DoradzamwTekturze maszyny do opakowań tekturowych z tektury falistej pudeł

Co możemy z takiego tekturowego opakowania fasonowego wyczarować?

Z tekturowego opakowania fasonowego możemy wyczarować całą historię, która ma siłę przenieść nas w inny świat. 

Świat fantazji, nowego, świeżego odczuwania otoczenia. Siłą opakowań fasonowych jest możliwość warstwowego odkrywania głębszych pokładów naszego produktu, wizji, interakcji z Klientem. 

Przekazanie kolejnych impulsów przy odginaniu kolejnej zapadki, która odblokowywuje wrota do kolejnego przejścia w głąb zakupionego skarbu. Jako producent możemy oddać we władanie moc kolejnych działań, w kierunku integracji z Klientem. Poprzez dobry projekt istnieje możliwość stworzenia spójności marki, dialogu z odbiorcą, konsekwencji działań.

Działamy poprzez różne bodźce. Nasza różnorodność wyzwala potencjał zadań, które kreator marki musi brać pod uwagę. Nadmiar informacji zatraca czystość przekazu, prostotę zadaniową. 

Musimy się wysilić, aby właśnie masz produkt w tekturowym opakowaniu był zapamiętamy i ponownie wybierany.

Od czego zacząć wykonanie tekturowych opakowań fasonowych?

Istnieje całkiem pokaźny wachlarz maszynowy do radzenia sobie z takim wyzwaniem.

Są lepsze i gorsze sposoby. Mam tu na myśli technologię i związane z tym niezbędne zasoby. Od czegoś jednak musimy wyjść. Będą to podstawowe informacje o planowanych wolumenach, oczekiwanej jakości, kluczowych wskaźnikach.

To nie jest tak, że patrzymy na fajną firmę i mówimy, my też takie maszyny i sprzęt chcemy. Pewne zakresy funkcjonowania Twojej działalności trzeba zaliczyć i odhaczyć. Są oczywiście firmy, które pchają się i tak na siłę między rozwiniętych graczy i co? Gówienko. Trzeba srać pieniędzmi, aby od strzału wejść na wysoki poziom. Jest to ciekawy, jednak ryzykowny ruch. Wymagający żelaznych nerwów, dobrej poduszki finansowej, ugruntowanych znajomości ;).

W procesie produkcji możemy wyróżnić etapy: projektowania, druku, uszlachetnienia, wycinania, oczyszczania, klejenia tasiemek w opakowaniach zwrotnych. To na dobry początek, nie licząc procesów pośrednio produkcyjnych. 

Tekturowe opakowanie fasonowe stacja wykrojnika w sztancy płaskiej do opakowań fasonowych od DoradzamwTekturze

W jaki sposób wykonamy tekturowe opakowania fasonowe?

Skupiamy się na opakowaniach fasonowych, a po kwestie druku i finishingu zapraszam Cię do innych moich wpisów i kontaktu.

Fasonowe opakowania to wykrojnik. No niekoniecznie. Mamy jeszcze plotery wycinające (chcesz ofertę, daj znać). Jasne, że ploter ma swoje ograniczenia, ale i zacne walory. Jeżeli jednak wychodzi nam, że ploter jest “be” w naszym biznesplanie, idziemy w wykrojnikowe maszyny. Tu zaczynamy listę od wykrawarek walcowych, tygli, sztanc rotacyjnych, sztanc płaskich. 

Napisz do mnie, jeżeli jesteś już zdecydowany na dany typ maszyny, pomogę Ci coś sprawdzonego dobrać. 

Czyli zdecydowaliśmy się na daną maszynę. Widzimy jej korzyści, ale i ograniczenia. Rozpoczęliśmy współpracę z konstruktorem i firmą od wykrojników. Mamy sprawdzoną maszynę, wiemy jaka wysokość noży, bigów, ryc, twardość gumek, skróty na wykrojniku zastosować. Wykonaliśmy odbitkę próbną, potwierdziliśmy zgodność założeń i specyfikacji. Teraz tylko pierwsze zlecenie i zaczynamy cięcie.

Wychodzi nam piękny kształt z liniami miejscami zaokrąglonymi, a gdzie indziej ostrym brzegiem. Składamy. Mamy to. Wszystko spójne. Niemniej jednak, może nie wyjść tak za pierwszym razem lub za “n” razem :). Bywa. Sprawdzić why, plan korekcyjny i dalej lecimy.

Jeżeli jakiś opis z powyższych lub całość jest dla Ciebie problematyczne daj znać. Pewnie wspólnie coś ciekawego wymyślimy.

Prowadzenie produkcji w niepewnych czasie

Prowadzenie produkcji opakowań w niepewnych czasach Prowadząc biznes napotykamy na okresy lepsze, ciekawe, wzrostowe i gorsze, nudne, spadkowe. Spotykam się ze skrajnymi opiniami i doświadczeniami.

Read More »
DoradzamwTekturze pudełko karton opakowanie w Twojej firmie niech rośnie już dzisiaj

Tekturowy cień na plastikowym świecie

Tekturowy cień na plastikowym Świecie Zapewne ktoś z naszego towarzystwa “DoradzamwTekturze” pamięta czasy, gdy mówiło się “my plastic is fantastic”. Dla niewtajemniczonych – mówiło się

Read More »
Scroll to Top