Urządzenia produkujące pudełka z kartonu

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Konsumentów, produkcja pudełek z kartonu staje się coraz bardziej obecna w naszym otoczeniu. Życzymy sobie czystszego powietrza, zielonej przestrzeni, spokoju i ciszy. Z tym kojarzą się pudełka z kartonu, jako prezent, który dostarcza nam kurier pod same drzwi. W tym obrazie można dostrzec wiele radości i równowagi niczym niezmąconej. Pies oznajmia przybycie naszego zamówienia, a my w powitalnym geście odbieramy niespodziankę
w pudełku z kartonu.

Jeżeli ten obraz nie przemawia do Ciebie, to trzeba sobie uświadomić, że przepisy coraz to mocniej starają się zminimalizować plastikowy odpad z podwórka. Koszty opakowań, jak i inne rosną. Dostęp do technologii staje się coraz to większą barierą wejścia biorąc pod uwagę koszt maszyn do opakowań plastikowych, ryzyko zablokowania produkcji, ceny narzędzi niezbędnych do wykonywania ich oraz przepisy środowiskowe.

Produkcja pudełkaz kartonu jako sposób na biznes

Produkcja pudeł z kartonu jako sposób na biznes może okazać się ciekawym pomysłem. Oczywiście może się zdarzyć, że w Twojej okolicy jest mnóstwo mniejszych, większych producentów pudełek z kartonu. Uważam jednak, że obecnie nie chodzi oto ile jest, ponieważ jest wszystkiego dużo, jednak o sposób w jaki zorganizować swój biznes i jak nim się zarządza.

Patrząc na śmieci wzdłuż ulic, nie trudno jest wskazać największą grupę odpadów. Ja wcześniej zauważyłem ogromne pokłady plastikowego śmiecia i wówczas opakowania z kartonu również dobrze się sprzedawały. Natomiast obecnie widzę lwią część oddawanego kartonu celem powtórnego przetworzenia.

Nie wiem jak jest z tym u Ciebie, jednak zaobserwuj to zjawisko. Ja od lat siedzę w kartonie i to takie zboczenie zawodowe, aby dopatrywać karton w każdej sytuacji i miejscu.

Znam firmy, które swoją przygodę z produkcją pudełek z kartonu rozpoczynały w garażu, przybudówce, ale i takie w eleganckich halach. To większości z nich wstyd było, a czasem i dalej jest wstyd wpuszczać Klientów. Jednak tu chodzi o biznes, opłacalność prowadzenia firmy.

To jest tak, jak z moją fryzjerką. W dzień skromnie, a po pracy Dobrze doposażone BWM. Czego i Tobie życzę:).

Elastyczne urządzenia do produkcji pudełek z kartonu

To z jakim pomysłem podejdziemy do biznesu, jak będziemy chcieli wyjść na miasto z naszą produkcją pudełek z kartonu powinno Ci wskazać, w jaki rodzaj maszyn dobrze byłoby się dozbroić. Na rynku jest dużo używanych maszyn, które mają różną przeszłość. Często ich przezbrojenie zajmuje więcej czasu, niż realizacja kolejnych dwóch, trzech zleceń.

 Kiedyś rynek wyglądał inaczej i trzeba się z tym pogodzić, że to raczej nie ma szans już wrócić. Piszę tu o ogromnych nakładach, po 200-400 tys. danego rodzaju opakowań w jednorazowym zamówieniu. Tu rynek jest przejęty przez duże firmy. Gdy dojdziesz do tego momentu, może takie zlecenia będą Ci wpadać, jednak wcześniej trzeba wykonywać mniejsze nakłady, gdzie potrzebujesz szybkiego przezbrojenia, elastyczności w wykonywaniu produkcji z kartonu.

Dobrze jest dbać o swoje zasoby. Surowiec, obsada i czas w dowolnej kolejności ułożony, musi być dobrze osadzony na miejscu. 

Przykład: jeżeli kupisz super szybką maszynę, a nie zadbasz o wyszkolenie ludzi, mało zrobisz. I tak jest z każdym innym zasobem. 

Są maszyny, które drukują, wycinają, kleją i pakują na paletę w jednym przelocie. Jednak, aby taka maszyna na siebie zapracowała musisz mieć już rozwinięty biznes. Dobrze jest zaczynać od czegoś małego i wraz ze wzrostem ilości Twoich Klientów rozwijać się i inwestować. Po pierwsze wiesz, że produkcja pudełek z kartonu ma sens, pewnie robisz to dobrze i zdobywasz kapustę, aby koszty się zgadzały. 

Jestem zwolennikiem ewolucji w biznesie. Rewolucję to mi żona lubi robić :). Podążając ścieżką, którą podpowiadają nam Klienci możemy spokojnie iść do przodu. 

Rozwój poprzez naukę pozwala nam, przy mniejszym obciążeniu emocjonalnym, na dopracowanie decyzji.

Elastyczność w produkcji pudełek z kartonu jest coraz to istotniejsza. Pakowane produkty zaczynają być indywidualizowane. Tym samym pudełka muszą być określonej wielkości. 

Kupujący opakowania mówią stop zapasom. Miejsce magazynowania kosztuje i go cały czas brakuje. Kiedyś było tak, że sprzedawało się pięć palet pudełek i Klient był zadowolony, że zapłacił parę groszy mniej na opakowaniu. Producent się cieszył, że ilości schodziły. Każdy był zadowolony.

Obecnie Klient może powiedzieć 238 szt. proszę. Argumenty, że taniej, może jednak nie działają. No i trzeba wykonać. Klienci nie mają często już miejsca na opakowania. Ze swoimi rzeczami się nie mieszczą.

Jaki wniosek z tego dla mnie płynie? Maszyny powinny mieć możliwość szybkiego przezbrojenia i powinniśmy minimalizować narzędzia, które mogą nam spowalniać realizację zleceń produkcyjnych na wykonywanie pudełek z kartonu.

Podbijanie rynku lokalnego producentów pudełek z kartonu

Mając na wstępnie zagwarantowane konkretne odbiory zapewne jest łatwiej rozpoczynać. Jednak wiesz jak jest, niczego nie można być pewnym i trzeba samemu dbać o dobro swoje, czyli swoich Klientów, czy potencjalnych Klientów. Wchodząc jednak jako świeżak na rynek producentów pudełek z kartonu, musimy poszukiwać swoich odbiorców.

Często będzie trzeba odebrać ich z rąk innego dostawcy. Jak zaczniesz być zauważalny przez konkurencję to dla mnie znaczy, że sprawnie działasz :). Pamiętaj, dzisiaj konkurencja jest wszędzie, a najwięcej jej tak, gdzie się dzieje dobrze. Mając jednak na uwadze, że ilości opakowań póki co są potrzebne w wielkich ilościach, zapewne można sobie zdobyć niejeden rynek, a może i stać się liderem na tym obszarze. 

To czy będziesz miał swoje królestwo, czy cichy zakładzik zależy od Twojego pomysłu. Słyszałem jednak wiele fajnych opowieści przedsiębiorców, którzy mają fajnie prosperujące biznesy i ciekawe życie, jak to nie chcieli nic dużego. Na początek mała produkcja pudełek z kartonu, jedna, dwie maszyny i tyle. Reszta się podziała tak szybko, że w pewnym momencie człowiek już nie jest wszystkiego sam ogarnąć.

Tobie życzę, abyś to co sobie zaplanujesz mógł zrealizować. 

 

Jeżeli chcesz ze mną porozmawiać na ten temat, odezwij się, może wspólnie dojdziemy do ciekawych przemyśleń i łatwiej zrealizujesz swój plan.

Prowadzenie produkcji w niepewnych czasie

Prowadzenie produkcji opakowań w niepewnych czasach Prowadząc biznes napotykamy na okresy lepsze, ciekawe, wzrostowe i gorsze, nudne, spadkowe. Spotykam się ze skrajnymi opiniami i doświadczeniami.

Read More »
DoradzamwTekturze pudełko karton opakowanie w Twojej firmie niech rośnie już dzisiaj

Tekturowy cień na plastikowym świecie

Tekturowy cień na plastikowym Świecie Zapewne ktoś z naszego towarzystwa “DoradzamwTekturze” pamięta czasy, gdy mówiło się “my plastic is fantastic”. Dla niewtajemniczonych – mówiło się

Read More »
Scroll to Top